Апаның тілін алса егер... Ж.Смақов » Заман-білімдінікі
Тіркелу Кіру
Сайтқа кіру
Жарнама
» » » Апаның тілін алса егер... Ж.Смақов

Апаның тілін алса егер... Ж.Смақов

27-01-2016, 00:52
Автор: bilimtime
Қарау саны: 751
Пікірлер: 0
Версия для печати

Исаханова Ақсымбат Абайқызы

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласы

"Ж. Жабаев” атындағы №11 жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі

2 сынып

Пәні: Ана тілі

Пән мұғалімі: Исаханова Ақсымбат

Мерзімі:16.01.2015ж

 

Сабақтың тақырыбы:

Апаның тілін алса егер... Ж.Смақов

 

 

Сілтеме:

Жалпы білім беретін мектептің 2-сыныбына арналған оқулық.Әдебиеттік оқу.Алматы.Атамұра 2013ж.

 

 

Жалпы

мақсаты:

Өлеңдегі негізгі ойды.идеяны білу. Апаның тілін алған бала мен тілін алмаған баланы жайын түсіну.Сыни тұрғыдан ойланып жауап беруге,өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау .Бір-бірімен ынтымақтаса жұмыс жасауға дағдыландыру

 

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар берілген тапсырмаларды орындау арқылы өлеңдегі негізгі ойды түсінеді. Сыни тұрғыдан ойланып жауап беруге үйренеді.Өз ойларын еркін.ашық жеткізе алады. Бір-бірімен ынтымақтаса жұмыс жасайды.Өзара бірін-бірі бағалайды.

 

Негізгі идея

Сабақ барысында оқушы өз ойын еркін жеткізіп, ананы әрқашан тыңдау керек екенін түсінеді.

 

Оқытудың әдіс-тәсілдері

Диалогтық оқыту;жеке, жұптық,топтық тапсырмалар. «Қабырғаға қарап оқу» «Миға шабуыл», «Үш қадамдық сұхбат», «Мағынаны тану», «Ыстық орындық», Ашық және жабық сұрақтар. «Автор орындығы» әдіс-тәсілдері

 

Негізгі ресурстар

Оқулық, стикер, бағалау парақшалары, дәптер,АКТ

 

Бағалау

Смайликтер, бағдаршам көздері,мадақтау,ынталандыру,шығу парағы

 

Сабақтың кезеңі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әректі

Ақпараттық ресурстар,көрнекі-құралдар

 

Кіріспе

5-минут

І.Ұйымдастыру.1.Ынтымақтастық атмосферасын орнату «Жылы жүрек-ізгі тілек»

2.Сыныпты бағдаршам арқылы топқа бөлу

Топтың ережесін таныстыру

3.Психологиялық дайындық.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

Ж. Смақов «Айтшы,әжетай»

Бір-біріне ізгі тілек тілейді.3 топқа бөлінеді.

 

«Үш қадамдық сұхбат». Үй тапсырмасын пысықтау «Қабырғаға қарап оқу» өскенде кім болғысы келетінітуралы әңгімелерін оқиды.

 

Бағдаршам арқылы топтастыру

 

 

 

Бағдаршам арқылы бағалау

 

Тұсаукесер

10 минут

 

ІІІ.Қызығушылықты ояту

Сөзжұмбақты шешу

ә

Ж

е

 

а

 

қ

а

 

н

 

 

 

Оқушылар сөзжұмбақты шешіп,

туыстық атаулардың мәнін білу

 

 

 

АКТ,

 

Бірін-бірі бармақпен

бағалайды.

 

1.Әкенің шешесі кім?

2.Әкенің әкесі кім?

3.Ер баламен бірге туған жасы кіші қыз бала

4.Бірге туған өзіңнен жасы үлкен ер бала

5.Ұлдың баласы

Миға шабуыл Ж.Смақовтың қандай өлеңімен таныспыз?

 

 

Негізгі бөлім

25 минут

 

 

І. Мағынаны тану

Оқулықпен жұмыс:

1.«Тыңда.Оқып шық.Айт»

а) Іштей оқыту

ә) «Түртіп алу» әдісі.

-Балалар,өзімізге түсініксіз сөз болса, түртіп алып отырамыз.

Сөздік жұмыс:Шынашақтай-кішкентай

б)3 оқушыға мәнерлеп оқыту

2.Жұппен жұмыс: «Жұбыңа әңгімеле»

3.Топпен жұмыс: «Ойлан,жұптас,талқыла»Әр топ оқушылары өлеңді топта талқылайды.Өз ойларын еркін айтып,негізгі идеяны ашады. Постермен жұмыс жасайды.

 

Сергіту жаттығуы

Дәптермен жұмыс: Сөздік жұмысты жазу

Шығармашылық тапсырма

І топ: Апаның тілін алмайтын бала

ІІ топ: Апаның тілін алатын бала

ІІІ топ: ақынның негізгі ойы не? Не ой түйдің ?

 

 

.

 

 

 

Оқулықпен жұмыс

1.Жеке жұмыс

2.Жұптық жұмыс

 

 

 

 

 

3.Топпен жұмыс

Постер қорғауы

 

 

 

 

Шығармашылық тапсырманы орындайды

Топтар өзінің жұмысын қорғайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық,дәптер

 

 

АКТ

 

 

 

 

 

Екі жұлдыз,бір тілек

 

 

 

 

 

«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»арқылы бағалайды

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды

5 минут

 

«Ыстық орындық» әдісі

Орындығына белгі қойылған 3 оқушы 3 орындыққа отырады.

Топтағы балалар сұрақ қояды

 

YI. Бағалау: Оқушылардың бағаларынан кейін қорытынды баға шығарамын

YI.Кері байланыс

«Маған ұнағаны, қиын болғаны» шығу парағын алу

YI.Кейінгі тапсырма «Шынықсын денеміз»өлеңін жаттау.

Өзің қандай қысқы ойын түрін ұнатасың?Суретін сал. «Қыс қызығы» эссе жазу

 

Сабақты бекітуге арналған сұрақтарға жауап береді.

 

 

 

 

 

 

Сабақтан алған білімдерін жинақтап,шығу парағын толтырады

 

Смайлик арқылы бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

Шығу парағын

«Тілек ағашына» жапсырады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Мәләмет

Қонақтар тобыдағы қонақтар пікір қалдыра алмайды.