Ә.Асылбеков. Үйрену » Заман-білімдінікі
Тіркелу Кіру
Сайтқа кіру
Жарнама
» » Ә.Асылбеков. Үйрену

Ә.Асылбеков. Үйрену

7-04-2016, 23:25
Автор: bilimtime
Қарау саны: 1245
Пікірлер: 8
Версия для печати

 

Шығыс Қазақстан облысы

Зайсан ауданы

Тасбастау негізгі орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі

Сарсенбаева Жаухар Халеловна

 

Мерзімі

 

 

Сабақтың реті, сыныбы

2-сабақ, 4-сынып.

 

Сабақтың тақырыбы

 

Ә.Асылбеков. Үйрену.

Сабақтың мақсаты

 

Оқушыларды Ә.Асылбековтың өлеңін түсініп оқуды қамтамасыз ету.Оқығаны бойынша қорытынды жасауға қол жеткізу.Ойлауын, байқағыштығын дамыту.Еңбексүйгіштікке, тапқырлыққа баулу.

 

Сілтеме

 

Әдебиеттік оқу оқулығы, 4- сынып

 

Оқыту нәтижелері

 

Өлеңді түсініп оқиды,табиғаттағы,жан жануарларға, құбылыстарға қарап, адам қандай өнер үйренгенін айта алады.Топта ұйымшылдықпен жұмыс істейді, ортақ шешім қабылдайды.

 

Түйінді идея

 

Нені үйренуге болатынын түсіну,қандай да бір заттарға, құбылыстарға қарап өнер үйренуге болады.Өнер үйрену үшін білім керек.

Модульдер

 

 

 

 

 

 

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,сын тұрғысынан ойлау,оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,АКТ, талантты және дарынды балаларды оқыту,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту,оқытуды басқару және көшбасшылық.

 

Әдіс- тәсілдер

 

 

 

 

«Қар көшкіні», «Іздеп тап» ойыны, тест,слайд, «Түртіп алу» ,жұптық жұмыс,постер,шығармашылық жұмыс, «Досының қызық суреті», еске түсіру,бағалау,өзіндік, топ басшысының бағалауы, жинақтық, тілектер бұрқасыны.

 

Ресурстар

 

 

Сөздер жазылған қағаздар,ұшақтың, қайықтың суреттері, тест тапсырмалары, слайд, автор туралы мәлімет жазылған парақтар, А 3 парақтары, өлең құрауға арналған тапсырма қағаздары, тақтадағы мақалдар, бағалау парақтары,смайликтер, кері байланыс парақтары.

Сабақ кезеңдері

Әдіс- тәсілдер

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Қызығушылықты ояту.

Қар көшкіні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Іздеп тап» ойыны.

 

 

 

 

 

 

Тест жұмысы.

Сәлемдеседі, шаттық шеңберіне шақырады.

 

 

 

 

 

 

 

Қайықтың, ұшақтың суреттерін оқушы партасына жасырады, оған сипаттама беруін сұрайды.

Үй тапсырмасын тест арқылы тексеру, парақтарды таратады.

Шеңберге тұрады,әр оқушы өз есімін атап, оған бастапқы әріптен басталатын сын есім қосады.Келесі оқушы да өз есімін атап және алдыңғы оқушының да есімін , эпитетін қоса айтады.

 

Суреттерді іздеп тауып алады , атайды, сипаттайды, топқа бөлінеді.

 

 

 

Тестті орындайды,тақтада берілген кілті бойынша өзін- өзі тексереді.

Мағынаны тану.

Слайд көрсету.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Түртіп алу»

 

 

 

 

 

 

Жұптық жұмыс.

Мына сурет қандай мағына береді? Инелік пен ұшақтың арасында қандай байланыс бар?

 

Тақырыпты айтады.

Оқушыларға мақсат қоюды сұрайды.

 

Автор туралы мәліметті оқиды,оқушыларға жеке- жеке тапсырма береді.

 

 

Топ ішіндегі жұпты белгілеп береді, тапсырманы түсіндіреді.

 

Оқушылар жауап береді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әркім өзінің тапсырмасы бойынша дәптерге мәліметті жазып алады,оқиды.

 

 

 

Ұшақтарын лақтыру арқылы шағын топтарға бөлінеді.

Жұпта өлеңді оқиды, талдайды, айтады.

Ой толғаныс.

Постер құру.

 

 

 

 

 

Шығармашылық жұмыс.

 

 

 

Сергіту сәті.

 

 

 

 

 

Еске түсіру .

Сурет салу қағаздарын ұсынады,тапсырма береді.

.

 

Ұйқастар бойынша шумақ құрастыруға тапсырмалар береді.

 

«Досының суреті».Тапсырманы түсіндіреді.

 

 

 

 

Өнер, ғылымды үйрену туралы қандай өлең оқығандарын сұрайды

 

 

Өзің не ойлап тапқың келеді?

 

Берілген мақал- мәтелдің қайсысы бүгінгі сабақтың тақырыбына сай келеді деп ойлайсың?

Жануарларға, табиғат құбылыстарына қарап тағы не жасауға болатынын постерде көрсетеді,айтады.

 

Берілген ұйқастар бойынша өлеңдер құрастырып оқиды.

 

 

Досының қызық суретін салады, бір -біріне ескерткішке сыйлайды.

 

 

Ы.Алтынсариннің өлеңін еске түсіріп айту.

 

 

 

 

Оқушылар сұраққа

жауап береді.

 

Ұстаздан шәкірт озар.

Кітап- білім бұлағы,

Білім- өмір шырағы.

Істегенің еліңе жақсы ,

Үйренгенің өзіңе жақсы.

Бағалау.

Өзін өзі бағалау, топ басшысының бағалауы.

Оқушыларға сөз береді.

 

Оқушылар қалай бағалағандарын айтады.

 

Кері байланыс.

«Тілектер бұрқасыны»

Ережені түсіндіреді.

Тілектерін жазады, умаждап , келесі топқа қарай лақтырады, кезекпен ашып оқиды.

Үйге тапсырма.

Тақтадан көрсету.

Өлеңді жаттау.

Дәптерге сызбаны орындау.

Инелік, қырау, қайық сөздеріне жұмбақ құрастыру.

Түсіндіреді.

Тапсырманы күнделікке жазады.

 

 

Рейтинг статьи:
  
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Пікірлер (8)

Мәләмет

Қонақтар тобыдағы қонақтар пікір қалдыра алмайды.